annas

Proč se New Orleans jmenuje, jak se jmenuje? Jak vzniklo pojmenování státu Louisiana?

Čím se město známé?

Nejlepší odpověď
anonym

Jméno,tahle kolébka jazzu dostala po tehdy nejvlivnějším muži Francie.Dnes si ho každý vybaví v souvislosti s hurikánem Katrina.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/New_Or­leans

Další odpovědi
iceT

new orleans
Město založili roku 1718 Francouzi, kteří se tehdy usazovali podél celé Mississippi. Tehdejší Louisiana, kolonie podél Mississippi, zabírala snad čtvrtinu dnešní rozlohy USA, z větší části to bylo neprozkoumané ú­zemí.

Nové město, které dostalo jméno po regentu Francie, Filipu II., vévodovi z Orleansu, bylo založeno na nevysoké terénní vyvýšenině. Na této nerovnosti dodnes stojí French Quarter, nejstarší čtvrť ve městě. I proto se při povodních způsobených Katrinou v roce 2005 záplava zastavila prakticky přesně na hranici French Quarter.

O 55 let později města přenechali Francouzi New Orleans v rámci koloniálního přerozdělování světa Španělům. Ti však nebyli schopni najít kteří pro horkou, vlhkou, bažinatou oblast využití a asi proto vrátili roku 1801 město zpět pod kontrolu Francouzů. Právě probíhající napoleonské války v Evropě ale způsobily, že na zámořské državy nezbyla energie a staronoví majitelé již v roce 1803 využívají zájem Američanů o koupi strategického, ale nehostinného území. Navzdory místnímu obyvatelstvu hovořícímu výhradně románskými jazyky.

S Američany přichází jejich mimořádná cílevědomost a hlavně schopnost nové území intenzivně zužitkovat. Velmi brzy vznikají první plantáže, zejména cukrové třtiny a tabáku, a brzy se celá oblast stává největším producentem cukru pro USA i zahraničí. Roste hlad po levné pracovní síle. Otroci koupení v jiných oblastech Ameriky pro práci v jižní Louisianě jsou považováni za odsouzence na smrt. Brzy vysíleni těžkou prací velmi často podléhají tropickým nemocem a plantážníci musí kupovat nové.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/new-orleans-jedno-z-nejbohemstejsich-mest-sveta-ftu-/igsvet.asp?c=A101227_­125315_igsvet_tom

vagra

Louisiana byla pojmenovaná po francouzském Králi Slunce- Ludvíku XIV.