Proč se nevymyslí nějaké řešení, aby i nepříbuzní měli nárok na informace o zdravotním stavu pacienta ?

Např. partner, se kterým žijou a nejsou manželé. Já to považuji za diskriminaci, když třeba přítel se kterým holka žije 2 roky by neměl právo na informace, za ty 2 roky už tu holku dobře zná a ta holka zná i zdravotní stav kluka.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak pokud já nastupuji do nemocnice, tak vypisuji lejstro kde mimo jiné jmenuji osoby u kterých si přeji aby byli o mém stavu informováni a mohu si tam napsat koho chci.

Další odpovědi
baghira

Řešení je už vymyšlené dávno – prostě pacient dá své svolení.

Drap

A jak to doktor pozná, že spolu žijí dva roky. Zákon je nastaven tak jak je, možná dobře, nebo špatně. Ale i tak se musí dodržovat, dokud nenavrhne některý z poslanců zákon nový a dokud ho poslanecká sněmovna neprojedná

lexx

Protože jde o citlivé osobní údaje, snadno zneužitelné.