Proč se nevymyslí nějaká identifikace po telefonu?

Abych věděl, že skutečně mluvím s pani Novákovou a ne s její sestrou, která tvrdí, že je ona.

Nejlepší odpověď
baghira

Technicky to není naprosto žádný problém (např. snímač otisků prstů a online autentifikace přes ústřední databázi). Ale je to obrovský problém z hlediska ochrany osobnosti a lidských práv – něco podobného si nezavedly ani ty nejtvrdší totalitní režimy.

Nejjednodušší asi bude naučit se telefonovat – tj. pochopit a respektovat i omezení, která tato technologie má.

Další odpovědi
Drap

Tak špatný nápad to neni. Alespoň máte téma o kterém můžete přemýšlet.Pokud se vám to podaří realizovat, tak myslím budete za vodou./ Taky třeba ještě nikdo nevymyslel televizor pro slepce/

Deli

Třeba telefonní operátoři si ověřují, zda mluví s tím, koho u telefonu mít chtějí pomocí různých otázek – např. datum narození, to mi přijde ale zas blbé, protože jednak do může znát i sestra, ale taky je to divný pocit pro mne – co já vím, zda je na druhé straně opravdu pracovník operátora?
Jinak ale ve smlouvě je uvedeno heslo pro telefonický styk s operátorem, takže stačí se na toto heslo zeptat.
Pokud tedy s paní Novákovou telefonujete častěji a potřebujete si být jist, že mluvíte s ní, dohodněte si heslo, které bude znát jen ona.

fcoop

Osobně bych se přimlouval za to ,aby se takové „věci“ nevymýšlely. Čert ví proč,ale mám takový dojem,že profízlováni jsme dostatečně.
A buďme móóc rádi,že neznáme realitu,tedy co všechno se dá zjistit,odvodit,do­sadit do vzorců a vypočítat.
Za malinkou chviličku jeden nebude moci ani „chodit kanálama“,aby.

Itter

Telefon by sám musel nějak skenovat biometrické informace člověka (otisk prstu, sítnice), aby byl člověk 100% identifikovatelný. A proč se to neopoužívá?
Lidé si chtějí zachovat anonimitu a svobodu. Jsou věci které jen tak někomu sdělovat nechci a biometrické údaje k tomu patří. (snad jsem si nesplet význam slova biometrické, ale snad chápete co myslím :)

RomanP

Protože by to byl návrat do socialismu.

DDarent

říká ti něco videohovor????