Proč se neuzákoní, že exekutor musí provádět exekuci tak, aby nezasáhla nevinné, např. děti dlužníků?

Jak dětem vysvětlit, že náhle nejsou peníze, a že jím nelze platit kroužky, družinu, školní výlety/exkurze, že náhle je chudší večeře, že nejsou obědy, ale větší svačina a ještě k tomu nechutné chléb s máslem a ne bageta z automatu

Dejme tomu, že dítě chodí na druhý stupeň ZŠ.

Dítě to řekne ve škole, spolužáci to řeknou doma a za chvíli to ví půl města.

Neměl by exekutor zajistit, že rodiče nebudou šetřit na dětech a sobě třeba cigarety a alkohol neodpustí ?

Ono při exekuci asi si člověk alkohol koupí spíš, aby se uklidnil, i když ví, že flaškou to nevyřeší.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedna věc je teorie druhá praxe. A rodiče by měly především na své děti myslet, když dělají dluhy

Další odpovědi
MacChill

Ono by bylo určitě těžké poznat co se dotkne dětí a co ne.

Na dítěti se scela určitě projeví když exekutor sebere televizi nebo lednici, Ale také mnohdy nepozná, že v domácnosti nějaké děti žijí.

Pokud by se to mělo uzákonit nedovedu si představit soudní proces… Vždyť téměř každá věc v domě má spojitost s dětmi