Miroslavst

Proč se neustále ptáte?

Zajímalo by mě, co vás vede k tomu, že neustále pokládáte otázku typu: „Kdy mi vrátí po půlce řidičský průkaz?“, „Můžu žádat o polovinu?“.
Buďte rádi, že jste nikoho nezranili nebo nezabili a vzali vám řidičák. Já osobně bych za alkohol nevracel řidičák vůbec. to by bylo na silnici najednou bezpečno!!
Zajímá mě váš názor.
Doplňuji:
Něco jiného je, nějaké opomenutí jako např. nedat přednost-prostě se přehlédl, ale alkohol vědomě pil a pak řídil.
A zarazila mě otázka, že podnikatel může z důvodu potřeby auta chtít vrátit řidičák dříve, že ho to omezuje v podnikání.
Co si myslí to hovado ožralý, že jen proto, že je podnikatel tak mu vrátí řidičák. A co omezení toho, kdo nemůže chodit díky tomu, že ho přejel. Se divím, že takovou blbost může někdo vypustit z úst.
Jednou jsi chlastal-už jezdit nebudeš a basta.

Nejlepší odpověď
dudu

Pane Stando, i když mě občas reakce Miroslavast přijdou až hodně ultrapravicové, tentokráte se k němu jednoznačně přikláním a spíše mě zarazilo Vaše vyjádření. I když jste /lapidárně řečeno/ něco jako advokát chudých, nelze ospravedlnit vědomé poskytování rad delikventům a grázlům, pokud by důsledkem mělo být porušení zákona s následným opětováním tresného činu. Věřím, že takto jste to ve svém příspěvku určitě nemyslel, pokud snad ano, pak prosím pozor na možnou závadnost Vašeho činění.

Další odpovědi
Lucimia

Souhlasím s tebou. Alkohol za volant nepatří a pokud to jednou nedodržím, nedoržím to ani podruhé. Myslím, že by se řidiči měli nad sebou zamyslet. Co někdy vidím za volantem je do nebe volající. Zrovna v pátek jsem jela na ples a málem mi vjel do cesty náklaďák – to sice nesouvisí s alkoholem ale s pocitem: Mám velký auto, tak můžu všechno! To všechno je špatně! Taky nerozumím tomu, proč jsou tak rychlá auta (otázka včera), když je stanovená nějaká rychlost. Je děsný, když jedu 90 na silnici kde je to nejvyšší povolená rychlost a předjíždí mě jedno auto za druhým!!!! Prostě z aut, které dřív sloužily jako dopravní prostředek, se staly nebezpečné zbraně, které budou denně zabíjet desítky (i nevinných) lidí!

Radovan M

Souhlasím, můj kamarád „jednou“ taky jel podnapilý, rozmlátil auto (mimochodem to byl 40 let starý veterán značky Mercedes ☹ ) a zranil spolujezdkyni („jakousi stopařku“) . Bohužel mu řidičák mu vrátili už po půl roce…
BTW:
Jo a taky miluju „debilní“ otázky, které ani nejsou pořádné otázky, nebo takový spamery co položí 10 otázek denně (jmenovat nebudu)… S pozdravem Radovan M. 🙂

elinkabublinka

Plně souhlasím.Znám pár takových,co jezdí opilí.Drzost jejich nemá mezí a štěstí jim funguje-zatím…
Řidičák bych jim nikdy nedala a strčila bych je nuceně na protialkohol.léčení aspoň na dva roky.

panenka

Miroslave musíš to brát tak že jsou to lidi kteří neví odpověd na svou otázku a proto se sem obrací na nás zda jim tu odpovíme.Někomu to zde může připadat jako otázky divné ale berme to tak že i některé divné otázky(zde někomu připadající) zde mohou lidem pomoci.

standa

Miroslave, vaše argumentace mě docela překvapuje.

Buď budeme polemizovat o tom, že stávající zákony (např. zákon o silničním provozu, trestní zákoník, zákon o přestupcích ap.) jsou ŠPATNÉ zákony, protože umožňují TO a nejen to co zmiňujete ve své otázce…

A nebo se pokusíme NESTRANNĚ odpovídat na laické ´právnické´, ale i jakékoli jiné dotazy zde položené.

Já vím, že někdy je velmi obtížné odpovědět nestranně a i já (a to se považuji za dost nestranného) mám někdy tendenci tzv. moralizovat, ale to asi není tím primárním smyslem našich odpovědí, ne?

Z mého pragmatického pohledu je na tomto serveru omezený prostor smysluplně polemizovat o úrovni naší justice, takže já se zaměřuji na tu druhou možnost a pokouším se radit, a to i za cenu, že poradím ´grázlovi´…, v tom se třeba můžeme lišit.

Doplňuji:
To dudu:

mrkněte do Diskuze k otázce 🙂

Jawák

Souhlasím,alko­holismus je závislost a když není léčena tak by neměli dovolit takovému tvoru jezdit.Vytáčí mě když vlivný podnikatel v opilosti zabije autem několik mladých lidí a ještě se soudí o navrácení ŘP.Jsou to nemorální osoby a nepatří mezi slušné lidi.

standa

To dudu:

ALE, ALE…, tak to je docela síla ! Pokud se podíváte do Miroslavovy otázky, tak je zde zcela konkrétně uvedeno ""Kdy mi vrátí po půlce řidičský průkaz?„, "Můžu žádat o polovinu?“.

A moje kontroverzní odpověď spočívala v tom, že nepolemizuji nad tím (narozdíl od většiny) zda by bylo správné vracet či nevracet řidičák nadosmrti apod., protože takováto debata na tomto serveru je úplně stejně jalová debata, jako debata o trestu smrti.

Pisatel položí otázku, zda může očekávat vrácení řidičáku po půlce a já mu odpovím bez ohledu na to, co udělal, protože mu radím pouze v intencích českých zákonů. Rozhodně nenabádám k další trestné činnosti.

K čemu je věta „Jednou jsi chlastal-už jezdit nebudeš a basta“ ? Jsem si téměř jist, že pisatel otázky není zvědav na obdobné Miroslavovy osobní pocity.

A to jsem měl na mysli svoji možná komplikovanou odpovědí…

dudu

Zdravím, ve vztahu k Vám to nebyla jen reakce na poslední případ, ale abych tak řekl „celkový dojem“ a vzpomněl jsem si na rčení „čiň čertu dobře a peklem se ti odmění“. Vůbec jsem nechtěl Vás osobně nějak dotknout už proto, že se těším odpoveď ohledně těch zatracenejch vypořádacích podílů.

standa

Ježiši, vůbec jste se mě nedotknul !

…a to rčení asi sedí, to je fakt 🙂

p.s. já na tu vaši otázku o vypořádání podílů myslím, ale protože to není úplně moje ´branže´, tak si mi do ni nějak nechce, ale když už jsem vám to slíbil, tak se na to mrknu 🙂

Miroslavst

Kolego Stando, tak už se nerozčilujte. Vidím, že jste rozčílený, ale mě jste odpověděl, bohužel jiný vzal jak to vzal a zbytečně se rozčilujete. Jak jsem to poznal? Včera jste odpovídal na dotaz, kolik je tam rozdílů-hledej ne sedm, ale jeden. No a …Miroslavovy osobní…, no nic. Je to jen diskuze.

standa

Ale, vždyť já se přeci nerozčiluji 🙂

V písemném projevu to, ale není asi úplně vidět, to uznávám.

Jo a k těm ovi/ovy je to tak, že vydržím dost a ze zásady na tomto serveru nekomentuji žádnou zrůdnost v gramatice, ale ten včerejší titulek „Kdo posílá hlasy Gottovy“ mě fakt dostal 🙂

Proto jsem té uživatelce (tuším že iwetax) napsal rádoby vtipnost, aby našla rozdíl mezi větami
Kdo posílá hlasy Gottovy
Kdo posílá hlasy Gottovi

btw.
Miroslavovy osobní pocity je v koncovce „-ovy“ fakt tvrdé "Y.

No nic, je to jen diskuze. 🙂

Mějte se fajn.

S.