Proč se netrestá porušování autorských práv u pornofilmů ?

Občas si přečteme, jak policie zadržela a soud odsoudil někoho, kdo si v kině nahrál nebo z DVD ripnul film a hodil to na nějaký RS web či torrent. Ale na internetu visí desetkát více pornofilmů vystavených bez autorských práv, ale dosud jsem nikde nečetl, že by jejich majitelé stíhali porušovatele svých autorských práv. Že by se styděli, to bych pochyboval, když jde o prachy. Tak proč jim to nevadí jako to vadí hollywoodským studiím?

Nejlepší odpověď
atriplex

Některé společnsoti si to hlídají a pokud se takový film objeví na nějaké foru ke stažení, tak kontaktují správce a film je mazán. Je také třeba zmínit, že stahování není trestné. Trestné je film ke stažení umístit. Otázkou zůstává, nakolik jsou produkční firmy schopny – kapacitně a finančně zajistit, aby došlo k odhalování těchto porušovatelů na druhém konci světa. Mnoho produkčních společnsotí jsou velmi malé firmy a ty na to nemají, aby kontrolovaly celý svět.

Další odpovědi
člověk

pornofirmy,si dávají svoje filmy na svoje stránky,takže jen kliknitím na ně vyděláváte pornofirmě,