fg

Proč se nesmí vybírat staré elektrozažízení z těch červených popelnic?

Nechápu důvod.Vždyť to jsou jen odpadky.Z oby­čejných popelnic to nikomu nevadí.Je to z finančního důvodu?Že z toho dostanou peníze?Abych si to musel kupovat v obchodě?Nebo proč?

Nejlepší odpověď
Mapel

I z obyčejných popelnic to vadí. Je to už majetkem toho čí jsou odpadní nádoby. To je co se týče právních předpisů.

U elektroniky může jít po rozbití i o nebezpečný odpad. To je ten důvod co se týče bezpečnosti lidí. Jináč v amatérských podmínkách nejseš schopný vytěžit maximum drahých kovů.

Další odpovědi
Michal Kole

Nedokonalý zákon

Když něco hodíš do popelnice hned se to stane majetkem města, aníž by jsi podepsal nějaké smlouvy o změně vlastnictví.

Zdroj: ťelevizní zpravodajství