sandy45

Proč se nesmí rozzmrazené maso znovu zamrazit?

Je to zdraví škodlivé?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Všechny potraviny které rozmrazíš a znovu zmrazíš jsou jednak bez chuti a živin, o vitamínech ani nemluvě.
Že by to bylo vysloveně zdraví škodlivé- snad ne -pokud ho nenecháš zasmrádnout.

Další odpovědi
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozmrzle-maso-na-gulas-jsem-rozmrazila-dnes-rano-na-zitra
Doplňuji:
Odpověď hanulky11
Nezmrazuj ho, nemá to pak žádnou chuť veškerá šťáva a živiny už z masa rozmrazením zmizely. Rozehřej si tuk a na cibuli a paprice ho obdělej a pak ti klidně v ledničce vydrží i do druhého dne. Ale do mrázáku už ne.

baghira

U masa dochází při opakovaném zmrazování k rozkladu bílkovin a maso se stává nepoživatelným a dokonce nebezpečným.
Proto je nesmysl doma zmrazit třeba kilo masa vcelku – mrazí se nakrájené a porce, aby se dalo odebírat podle potřeby.
Ze zmrazeného masa je možné uvařit jídlo a to zmrazit – ale i to by se mělo po rozmrazení zkonzumovat a nemrazit opakovaně.

Zdroj: http://clanky­.vareni.cz/zmra­zovani-potravin/