kazisvět

Proč se nesmí očkovat nemocné děti?

Naše dcery jsou poměrně často nemocné a to nám komplikuje termíny očkování. Pokud lékařka slyší něco na průduškách, dcera má trochu hnis v očích nebo je právě po antibioticích, očkování lékařka odmítá. Co by se mohlo stát, kdyby ne zcela zdravé dítě bylo očkováno?

Nejlepší odpověď
Keiran

Ockovat se nesmi hlavne proto ze organismus je oslabeny probihajici chorobou a ockovaci latka ve ktere je virus ktery neni nakazlivy ale presto dostatecne aktivni pro vytvoreni protilatek v tele by mohl toto oslabene telo slozit. Proste by to mohlo byt pro dite fatalni kdyz treba ma napriklad chripku a my bychom mu dali ockovani proti cernemu kasli. Pravdepodobnost ze by se nemoc rozvinula v plne sile je proste vyssi nez u zdraveho ditete.

Další odpovědi
Nuk nuk

Očkovací látky jsou složeny především z virů, nebo zlomků těl virů, které danou chorobu způsobují. Pokud je dítě nemocné, pak zvlášť u tkzv. živých vakcín hrozí, že by se místo protilátek v těle rozbujela nemoc jako taková.

Vicki

Má obavu,aby očkování zabralo.Když jsou děti nemocné jsou v podstatě oslabené a očkování by se neujalo.

trenkyvkině

protože kdyby jsi měl třeba tu prasečí chřipku a doktor by ti vpálil injekci,znásobil by počet virů a mohl by tě zabít, očkovat se dá pouze před ..nákazou,aby si tělo na tom minimu oslabených nemocných mikroorganismech vytvořilo protilátky,vlastně v tý očkovací injekci je ta nemoc…,jenom hodně slabá,chápeš

domííík

protoze to dite ma v sobe bakterie a ta ockovaci latka by mohla spusobit nakou chorobu proto se dite necha treba 2–3 dny doma a pak se teprve muze jit ockovat

misulinka

protoze by ten lek nezabral a malokdy se stane ze by se ten lek mohl jako obratit a jeste by pomohl te lecbe proti kter sibyl ockovan jako kdyz des ploti zloutence tak jimuzes dotat