mosoj

Proč se nepřetlačí ?

Každý člověk má v jedné ruce větší sílu než v druhé.
Proč ale ruka s větší sílou nepřetlačí tu druhou, když je sepnete před svým tělem a zatlačíte.
Proč se ani jedna ruka nehne, pokud to svojí vůlí nedovolíte.

Nejlepší odpověď
MacChill

Protože své tělo ovládáme jako celek. Mozek nemůže dát pokyn svalům : pravá ruko tlač, levá ruko tlač.Mozek může dát jen pokyn: Sepněte se a vyvíjejte na sebe tlak.
Vím, že to neumim moc dobře vysvětlit, ale doufám, že to postačí.

Další odpovědi
Jose1f

Podle mne je to tím, že mozek vždy ví, co dělá pravice a co dělá levice. Zároveň ani pravice, ani levice neudělají samy od sebe nic, co by jim nepřikázal mozek. Když tedy mozek přikáže oběma rukám, aby na sebe tlačily, tak jim zároveň také přikáže, zda se mají nacházet ve středu, trochu víc napravo, nebo nalevo. To, co přikazuje mozek rukám, je to, co ty přikážeš mozku svou vůlí. Proto bych mohl odpovědět: „Ani jedna ruka se nehnula, protože jsi jí to svou vůlí neporučíl.“