orestez

Proč se nepožaduje po uchazečích o prac místo Výpis z rejstříku trestní bezúhonnosti?

Odpovědi
miroslav.bk

Jak kde. Jsou mista (a troufam si tvrdit, ze vestsina), kde je vypis z RT vyzadovan. Proc ho nekde nechteji je otazka na toho, kdo jej nepozaduje. Tezko odpovidat za ne..

_____
@Edison: No, proc by, resp.proc je pozadovan? Aby zamestnavatel mel aslespon zakladni prehled „s kym ma tu cest“.
Nevim jak je to „ted“, ale v zatim vsech dosavadnich zamestnanich (vc.brigad) po me vypis chteli, takze to povazuju za automaticke a normalni.
Doba se ale mohla zmenit, to nerozporuji – jiz jsem pomerne dlouho ve stavajici praci (kde vypis z RT chteli tez).

dubraro

Záleží na tom, o jaké místo se uchází. U některých pozic je předepsáno, že musí být bezúhonný, tj. čistý TR. Například bezpečnostní ředitel. U některých se to vztahuje na určité kategorie trestů, např. řidič nesmí mít zákaz řízení.

Edison

Miroslav se mýlí… Proč by měl být vyžadován výpis z RT? K čemu by to mělo být dobré?

Jak píše Dubraro. Jen tak pro nic za nic na to zaměstnavatel NEMÁ právo!!! Pouze v odůvodněných případech, kdy by VYKONANÝ trest mohl mít vliv na výkon práce! A to jen tak zaměstnavatel NEOBHÁJÍ. Doupouštěl by se DYSKRYMYNÁCÉ!!!

ivzez

Protože „rejstřík trestní bezúhonnosti“ neexistuje.

Vyžaduje se výpis z trestního rejstříku
a jenom v případě míst či prací, k jejichž obsazení
či výkonu je potřebný čistý trestní rejstřík.

Edison

Řidič by měl mít ŘP a kartu řidiče. Se zákazem řízení přinejmenším ŘP mít nebude. Na to opravdu netřeba výpisu z RT. 😁