dust8

Proč se nepoužívá na posyp silnic v zimě pouze písek, ale musí se používat sůl, která ničí bicykl mnohem více než sníh?

Odpovědi
Kepler

Písek sníh neodstraní. Sůl do jisté teploty sníh a námrazu rozpouští a zůstane holá vozovka.

Ametyst

Sypat písek do sněhu nemá žádný smysl. Ztráta času i peněz. Sůl rozpustí sníh, a už následně na silnici nezmrzne.

mosoj

A uklízet ty silnice bude kdo. Silná vrstva písku je nebezpečná jako náledí. Navíc pokud se sype, tak jemným štěrkem. Písek začíná být silně nedostatkové zboží. Sníh je voda v jiném skupenství. Jak moc voda škodí tvému velocipedu, při občasném styku?

mosoj

Keplere, to se silnice nechaly ujezdit nebo odhrnout a pak se sypalo. Navíc jenom v kritických úsecích.