dust8

Proč se nepodařilo přes set-top box s podporou DVB-T2 naladit ČT3 při novém automatickém vyhledávání programů?

TV vyhledá spoustu programů a hodně i v HD, ale proč se nenaladilo ČT3?

Nejlepší odpověď
Edison

Proč… jak tyo máme vědět? Protože jsi něco neudělal správně.
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100000004­08-naladte-se-na-ct3/220254002­43/12782-otazky-a-odpovedi/
https://www.go­ogle.cz/search?q=ct3+jak­+naladit&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs
https://www.tvkom­pas.cz/startu­je-televizni-stanice-ct3-jak-ji-naladite/

Další odpovědi
led

Ak som pochopila dobre, ČT3 sa nešíri bežnou pozemnou cestou. Len cez sprostredkovateľské spoločnosti. Ak je to súčasť verejnoprávnej televízie, nerozumiem, prečo nie je distribuovaná tak, aby ju mohol bezplatne chytať každý na území ČR, rovnako ako vysielanie ČT1 a ČT2.

Oprava, kto hľadá , nájde:
"Najdu nový kanál, když přijímám signál přes televizní anténu?

Program ČT3 je od 23. března 2020 9.00 hodin dostupný v terestrickém vysílání, tedy prostřednictvím domácích antén, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Zkušebně je možné naladit program už v pátek 20. 3. od 12 hodin.

A budu mít nový program ČT3, když používám satelitní nebo kabelové služby?

V satelitním i kabelovém vysílání bude rovněž program dostupný, ale rychlost zařazení do nabídky záleží na možnostech jednotlivých operátorů. Věříme však, že to bude velmi rychle. Programy České televize, která je provozovatelem vysílání ze zákona, by měly být rozhodně zařazeny v základní nabídce provozovatelů těchto služeb."
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100000004­08-naladte-se-na-ct3/220254002­43/12782-otazky-a-odpovedi/

mosoj

Těžko radit když není informace, zda již přijímáš konečný multiplex 21 nebo ještě přechodový multiplex 11 a kde.

Program ČT3 je šířen v multiplexu veřejnoprávní televize a to v přechodovém multiplexu 11, nebo v definitivním multiplexu 21 . Pokud u vás ještě DVBT1 nebylo vypnuto, pak je dostupný ještě multiplex 1, který vysílá stále v DVBT1. V tomto multiplexu ale ČT 3 šířeno není. V úvahu tedy připadají multiplex 11 nebo 21, neboť ČT3 je šířeno pouze v DVBT2 nikoliv v DVBT1!!

1. Určitě umí tvůj settopbox DVBT 2 ?
2.Pokud ano a automat to nenaladí,je třeba ladit ručně. K tomu je potřeba znát kanál na kterém se u tebe vysílá multiplex 11 nebo 21.
Definitivní multiplex 21 je téměř po celé republice šířen na kanálu 26!
Kanál multiplexu 11 si musíš zjistit zde :
https://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/technika/di­gitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/vysilaci-site-11-a-21-dvb-t2/
Uvedené kanály je potřeba zadat při ručním ladění ale postupně. Nejdřív jeden a když to nepůjde tak druhý. Na multiplexu 1/11/21 jsou šířeny všechny programy ČT + nějaké radia. Nic jiného.

annas

Už jsem se zde zmínila, že mně Trojku nastavil sám „satelit“ několik dní před zahájením vysílání.

Edison

Led se opět poněkud mýlí. Kanál je vysílán non-stop. Plněn obsahem je jen v uvedené době. Dnes něco jako zrnění neexistuje (a některým dost chybí, viďte… 😉 Ten kanál je prostě signálem obsazen trvale, jen v něm mimo vysílací čas není program, vysílá se nějaký statický obraz.

led

To bude asi tým, že ja ho u nás nechytím, napriek veľkým rečiam.

Arne1

V české kabelovce UPC se automaticky nastavil už minulý pátek.

led

Arne1 písala som, že ČT3 nechytím, napriek tomu že vidím na tv anténu. Nepísala som o káblovke (v tomto umiestnení diskusných príspevkov medzi ktoré ste „vliezli“

led

a pritom na tv anténu vidím.

independent

mně se to camo nštelovalo, na běžném pozemním vysílání

Edison

Led se poněkud mýlí. Je normálně v DVB-T2.