paul1

Proč se nepočítá např. čaj mezi vypitou vodu, ale jen mezi „potraviny“?

Jsou různá doporučení na pitný režim, např. 1,5 až 2 litry vody na den. Mezi toto množství se prý nepočítají např.
polévky, čaje, káva atd. Toto prý patří mezi potraviny. Vysvětlí to někdo? Mám dojem, že je to jen výmysl výrobců
vody v PET lahvích. Díky za odpovědi, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Do pitného režimu se čaj počítá, ale neměl by být silný a sladký. Sporná je hustá polévka, která je pokrmem, ale také dodá tekutinu.

Nevhodné – mléko, kakao, limonády, svařáky, alkohol, káva.

Nejvíc se cení čistá či kojenecká voda.

Více v odkazu

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/pitny-rezim-v-zime-i-polevka-se-pocita/

Další odpovědi
anonym

Polévku ,čaj i kávu počítám mezi tekutiny a asi nebudu sám ,
čaj , káva (kofein sice pomáhá odvoďňovat ale většinou se káva pije s vodou ) je potravina a od kdy ?

Čaj se pije během dne, je součástí pitného režimu zdravých i nemocných.
http://www.di­etologie.cz/te­orie/tekutiny-voda/dehydratace-print.htm

Kepler

Přísně vzato, voda tvoří větší část každé potraviny (mimo těch sušených apod.). Polévka, to je ještě pořád potravina, protože má výživnou hodnotu. Káva a čaj se řadí mezi pochutiny a jejich nálevy dehydratují organismus. Pro potřeby pitného režimu se proto počítají jako nejvhodnější různé vody a minerálky.