Proč se neohřeje voda v oceánech působením teploty jádra Země?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ona by se ohřála kdyby měla od čeho. Jádro je stále ještě od dna daleko i když je to o něco méně než na souši.

Další odpovědi
hawranek

I když je dno oceánu jádru blíž, než je tomu tak u povrchu, pár kilometrů to je, navíc oceán je moc velká masa vody na to, aby se ohřála.

Ponytail

Zemské jádro je příliš hluboko a oceány nejsou tak hluboké, aby se ohřály.
To dá rozum 😉

Pajus89

Přestože je oceán hluboký, stále je jeho dno tvořeno zemskou kůrou. Navíc mezi jádrem a kůrou je ještě plášť. Tudíž, teplota z jádra se k oceánu nedostane