FlAsh_7

Proč se nemovitostem říká reality?

Nejlepší odpověď
annas

Stejjná otázka byla vložená před 20 dny sxtačilo využít našeptávač a měl jste odpověď hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-nemovitosti-realita

Proč se říká nemovitosti realita?

"Podle jazykových zdrojů se pojem nemovitost = realita používal v Českém království. Navíc v něm vládli Lucemburkové, Habsburkové atd., Takže se mluvilo německy.

Slova reálný, realita atd. se k nám dostala z němčiny., jak uvádí i etymologové."

Realita, , z lainy, , skutečnost, nemovitost, přes němčinu die Realität, ,

„Nemovitost je s tedy něco reálného skutečného objektivně existujícího, věcného, tedy – vztahující se k něčemu konkrétnímu, samozřejmě určité hodnoty.. To, čím se "nehýbe“ na rozdíl od motivostí.

Další odpovědi
dubraro

Protože jsou reálné, hmotné. Na rozdíl od jiných druhů majetku, které hmotné nejsou, např. podíl ve firmě nebo autorská práva.