Proč se nemohou pohádky v češtině vysílat na Slovensku?

Zajímalo by mě,proč někdo vymyslel takovou hloupost a schválil tuto velmi stupidní novelu že se na slovensku nemohou vysílat pohádky v češtině,jaké by to bylo kdyby tuto novelu schválila i ČR že se nesmí vysílat slovenské pořady a seriály … není to trošku na slovensku na hlavu? https://zpravy­.idnes.cz/slo­vensko-cestina-televize-pohadky-jazykovy-zakon-fhi-/zahranicni.as­px?c=A180213_121403_zah­ranicni_ane

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nevím, nejsem Slovák a (skoro) netuším jaké důvody je k tomu vedou. Myslím si, že je to JEJICH věc, co si doma dělají a nám je po tom tak akorát velký kulový. A tímhle by se měly řídit všechny státy, především ty SPOJENÉ, ale i ty ostatní!!!

Další odpovědi
ivzez

Slovenští poslanci sem (pokud vím) nechodí a myslím, že
nikdo z nás důvod, pro který novelu odmítli, neodhadne.

Ale vzpomínám si, že Slováci měli s češtinou „problémy“ i dříve, ještě
za Československa. Pokud byl natočen nějaký česko-slovenský seriál,
film, pohádka apod., dabovali české herce slovenští herci.

My jsme Slováky mluvit česky nechávali, oni Čechy mluvit slovensky ne.

Je to škoda. Dříve všechny děti rozuměly češtině i slovenštině,
nyní už naše děti slovenštině nerozumějí.

independent

Je to kvůli Maďarům, museli zakázat všechny jazyky.

anonym

Je to skutečně hloupost. Jako by se češi bránili za každou cenu tomu aby lidi sledovali filmy v angličtině. Několik rádo by vlastenců holt vždy bude trvat na národní izolaci, a udělají vše proto aby to čím se odlišují zůstalo za kažou cenu zachováno, a to i kdyby bylo nesrovnatelně praktičtejší, kdyby globalizovaný svět raději hovořil jediným jazykem 🙂

independent

… tak nevěřte, ale je to tak ten zákon o používání jazyka/ů mají proto, aby se maďarština nerozšiřovala víc než chtějí ti rádoby vlastenci, jestli je to správné nebo kontraproduktivní nebo snad i rasisrické, to už nechme na jejich poslancích