Mirdas

Proč se nemocnému říká že je LAZAR ?

Nejlepší odpověď
annas

Když se o někom řekne, že je lazar, myslí se tím, že je nemocný a leží v posteli. Tohle označení vzniklo podle biblického Lazara. Jmenoval se tak bratr Marty a Marie a byl to kamarád Ježíše. Jednou ale těžce onemocněl. Lazarovy sestry poslaly pro Ježíše, protože věděly, že uzdravuje nemocné.

Jenomže než Ježíš přišel, Lazar zemřel. Všichni ho oplakávali a nechápali, proč se Ježíš tak klidně ptá, kde Lazar leží. Lidé ukázali ke hrobu ve skále. Ježíš si nechal odvalit kámen od hrobu a pak zavolal: Laraze, pojď ven. A Lazar skutečně vstal a živý a zdravý vyšel z hrobu ven.

Podle tohohle uzdraveného Lazara se pojmenovávaly i nemocnice. Ve starších knihách byste proto mohli číst o lazaretech.

Biblické vypravování o Lazaraovi si přečtěte v odkazu.

http://www.roz­hlas.cz/nabozen­stvi/rannislo­vo/_zprava/432004
Doplňuji:

Když někdo někomu říká, že leží jako lazar, je třeba věřit, mít naději, že se jako Lazar ze své nemoci uzdraví.

Případně dískuze.

Další odpovědi
Drap

Podle svatého Lazara, žebráka z bible, kterého Ježíš vzkřísil 4 dny po smrti.

klob1

Podle Lazara, podívej se na Film Ježíš a tam to je. Ježíš oživil nemocného hocha, co se jmenoval Lazar, který umřel. ježíš ho probudil. A nemocní byli v Lazaretu.
Film najdeš na internetu je bezplatný a dá se i stáhnout, nebo pobožní ho dávají zdarma. také jsme ho dostali na videokazetě, ale dnes už je normálně na nosičích.