Karlos24

Proč se Něměcku za Hitlera říkalo třetí říše?

co je označováno za ty dvě říše před ním?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Třetí říše je označení nacistického Německa. Nacisté vládli v Německu v letech 1933

  • 1945. Pouţití názvu mělo čistě ideologický charakter a název Třetí říše nebyl během

Hitlerovy vlády nikdy oficiální. Nacisté nazývali Německo Třetí říší v návaznosti na
bismarckovskou druhou říši, která vznikla v roce 1871ve Versailles a jejím prvním
císařem byl korunován pruský král Vilém 1., a první Svatou říši římskou, která vznikla
za vlády Oty 1. roku 962 a trvala do roku 1806, o její zánik se největší měrou přičinil
Napoleon Bonaparte. Chtěla se tak ztotoţnit s údajně lepší minulostí. Pojem Třetí říše se
pouţíval pro označení Německa jen velmi krátce, neboť uţ od roku 1938 po připojení
Rakouska byl upřednostňován pojem „Velkoněmecká říše“ ( Großdeutches Reich) a
v červenci 1939 ministerstvo propagandy doporučilo pojem „Třetí říše“ nepouţívat.
Důvodem byly posměšky odpůrců reţimu, kteří Hitlerovu tisíciletou říši parodovali jako
čtvrtou říši, a nacistickému vedení vadilo i náboţenské pozadí Svaté říše římské. Úřední
název Německa byl celou dobu „Německá říše“ či „Velkoněmecká říše“, po skončení
války se však pojem „Třetí říše“ vţil jako běţné označení Německa pro celé nacistické
období

http://www.otevrene-dvere.eu/data/clan­ky/211/files/V%C3%BDv­oj%20t%C5%99et%C3%AD%20%­C5%99%C3%AD%C5%A1e­.pdf

Další odpovědi
anonym

Místo, abys péroval ochotné respondenty, mohl ses podívat na tutéž, již položenou otázku.
Asi ti dělá potíže si přečíst kodex, který podobnou duplicitu zapovídá.
Viz odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-o-casove-vymezeni-historickych-etap-v-dejinach-nemecka-1-rise-2-rise

Jikra

Tady o tom něco je.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C5%99et­%C3%AD_%C5%99%C3%AD%C5%A­1e_(propaganda)

anci

protože Hitler měl rád všechno monumentální.No nezní to dobře, žít ve Třetí říši? Samozřejmě ideologické důvody.Byl to Hitlerův dobrý „marketingový“ tah.