luckykubrt

Proč se Němci cítí jako nadřazená rasa?

Nejlepší odpověď
annas

Táhne se to od obsazení pohraničí přes 2. světovou válku a odsun Němců. Souvisí se vznikem nacionalismu a fašismu atd

„Němečtí nacisté si vytvořili "nauku“, podle které je německý národ nadřazený ostatním a má „právo“ ty méněcenné ovládat, zotročovat, věznit v koncentrákách a i vyvraždit. Nacismus nespadl z nebe. Předcházel mu vývoj od romantického národovectví přes sjednocovací nacionalismus postupně, nenápadně už od 19. století. Co se dělo za války znáte ze školy nebo se to budete učit. Když se německé nacisty pak podařilo ve válce porazit, následovala vlna vyhánění a vraždění Němců. Bylo to racionální nebo humánně správné?

Asi ne, ale představte si, že byste přežila koncentrák a německy hovořící lidé by Vám tam vyvraždili rodinu. Asi byste, a já taky, prostě nesnesla cokoli německého, byť by šlo o lidi, kteří osobně nevraždili. Taková rasistická reakce na rasismus je jistě lidsky pochopitelná. Rasismus tedy může dosáhnout strašných rozměrů a je proto správné se mu bránit už v počátcích."- uživatel MK44

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spatne-kdyz-je-nekdo-rasista

Chcete-li vědět proč, je třeba se zeptat přímo Němců.

Pokud chcete vědět víc, přečtěte si práci Ideové zásady o nadřazenosti árijské rasy
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:od­tizDzd20kJ:http­s://dspace5.zcu­.cz/bitstream/11025/334­5/1/BP%2520San­dra%2520Stollo­va.pdf+&cd=7&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Jinak Češi jsou nejméně tolerantní k menšinám. Takže záleží na úhlu pohledu.
http://www.ro­mea.cz/cz/zpra­vodajstvi/evrop­sky-pruzkum-cesi-jsou-nejmene-tolerantni-vuci-mensinam-nemaji-radi-romy-cernochy-muslimy-ani-buddhisty

Další odpovědi
Drap

Nejenom Němci, i některé jiné národy se takto prezentují. Je to dáno výchovou a společností. Pokud je někomu od útlého mládí soustavně předkládáno že jeho národ je ten nejlepší a nejúspěšnější, tak mají potom i takové myšlení.

Kepler

Je to prostě součástí jejich národního povědomí a občas to někdo ještě přiživí. Popravdě historicky mají být na co hrdí, odolávali i mocnému Římu. Naštěstí zákonitě dostávají občas přes prsty, jinak by s nima nebylo k vydržení.

anonym

Já mám daleko silnější pocit, že se tak cítí mnozí nad-Češi, převážně z řad voličstva SPD.

dubraro

Značný podíl na tom mají jejich filozofové z 18. a 19. století.

zjentek

Geny. Naposledy (ještě před Makrelou) se na tom podepsal Hilter a voni už jiný nebudou!

mosoj

Protože jim ostatní lezou někam ......

plebs

Poněvdž statečně s rakušáky bojovali v první světové válce, v roce 1917 poslali a financovali Lenina do Ruska na svržení Cara a druhou válku, měli v úmyslu ovládnout skoro celý svět

Jiří Bohumil

Protože jsou germánská rasa a dle jejich názoru byli vždy něco víc, než ostatní Evropané. Vyvrcholilo to nacionalismem v první polovině 20-tého století. A přesto, že se oficiálně, po druhé světové válce, jíž byli iniciátorem a původcem, od nacionalismu distancovali, tak se nadřazenou rasou stále cítí.

xxx3

A na to je nějaký výzkum, že se Němci dnes cítí jako „nadřazená rasa“? Pokud by se to takto obecně mělo tvrdit, tak by se to muselo týkat přinejmenším většiny.

Kelt

Důvodů je hodně, záleží na povaze na historických souvislostech a pod. Germáni zastavili rozpínavost Římanů, mnozí slavní filozofové byli Němci – Kant, Hegel, Nietsche, Marx, Engels. Díky silné ekonomice si Němci připadají, že si mohou za peníze koupit všechno a proto se chovají, jako páni Evropy .

jiri Linhart

Jsou Blby a Namysleny !

Sebevědomí

To je asi dost individuální že ano. Bylo by pošetilé tvrdit že je nějaká rasa nadřazená. A přesto se v minulosti našli lidé, kteří se tím řídili. Tito lidé špatně skončili. A lidé, kteří se tím budou řídit dopadnou stejně. Dnes definitivně nemožné vyhladit nějakou rasu. Lidé jsou promíchaní zkrátka to nelze. Takže všichni ti lidé, kteří se povyšují, skončí špatně. Řeknu to asi takhle : Kdyby bůh nechtěl, tak by mezi lidmi nebyli rozdíly. Zkrátka se člověk musí smířit s tím, že všichni nejsou stejní. A taky s tím, že před bohem jsme si všichni rovni. Lidské duše, v různých schránkách. Bílé, černé, žluté, barevné všechny schránky jsou krásné. Člověk jen musí najít tu krásu v lidech. Nezbývá než doufat, že si to všichni uvědomí. Otázka by mohla znít takto : Proč se Němci necítí jako nadřazená rasa. Protože před bohem jsme si všichni rovni. Je nezbytné věřit v boha. Neříkám, že zrovna v Ježíše Krista ale zkrátka v boží lásku. Mohlo by vzniknout nové náboženství, které by tak nějak vyřešilo všechny problémy. To by bylo fajn. To křesťanství není špatné, ale v dnešním multi-kulti světě je to možná trochu extremismus, ale raději budu křesťan, než abych někomu ubližoval. Takže kdo vymyslí nové náboženství, které vyhoví všem lidem, bez rozdílu, určitě dostane Nobelovu cenu za mír. Lepší je jít do nebe než do pekla nebo ne? Takže kde skončili Němci, kteří si mysleli, že jsou něco víc ? V nebi určitě ne. Na shledanou v nebi dobří lidé.

luckykubrt

Ge0rge: Já se cítím jako vlastenec a ne jako nadřazený nad druhými rasami. Jako badatel Bible jsem přátelský vůči ostatním rasám. Jen nemám rád ty zlobivé, kteří sem jdou přes mrtvoly.