Adis99

Proč se nemají magnety dávat do blízkosti hodin a hodinek?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

protože by se zmagnetovali kolečka 🙂 a pak by se navzájem přitahovali či naopak odpuzovali či různě prohýbali, protože kolečka jsou z jiného materiálu, kryt hodinek je z jiného materiálu, každý materiál se jinak zmagnetuje, takže by se mohlo stát, že kolečka by se prohýbali k více zmagnetovanému krytu, což by narušilo přesnost strojku

Další odpovědi
elektrikář

Vlásek který je v nepokoji je ocelový a vlastně reguluje krok mechanizmu pokud se zmagnetizuje jsou hodinky na vyhození.

lexx

i zmagnetované hodinky se dají ošetřit – použitím demagnetizační tlumivky s otevřeným jádrem nebo zahřátím na Curie teplotu – pro ocel přibližně 770 st.C (lépe nezkoušet)