Complex

Proč se nemají lidé rádi a nenásledují skutečné hodnoty štěstí, lásky a svobody?

Nejlepší odpověď
Drap

Neplatí to u všech, nelze zevšeobecňovat.

Další odpovědi
Kepler

Takoví už jsou lidé. Těch jmenovaných hodnot si začnou vážit, až o ně přijdou a bude jim ouvej.

led

Čo sú to „skutečné hodnoty štěstí, lásky a svobody“? Ako môžu nasledovať niečo, čo nepoznajú.
Zjednoduším to na domácich maznáčikov – psov. Vonku ich vodíte na vodítku, chodíte s nimi von v určitých intervaloch, zakazujete im spoločenské styky s fenami (alebo naopak) a pes je šťastný, nevie si predstaviť život bez vás, bez vodítka.
Pre človeka „civilizovaného“ sú takýmto vodítkom umelo vytvorené spoločenské pravidlá – zákony, etika a podobne. Až spoznajú a pochopia význam pojmov „šťastie, láska, sloboda“ začnú sa ich dožadovať. /Těch jmenovaných hodnot si začnou vážit, až o ně přijdou a bude jim ouvej./(viď odpoveď Keplera)

zjentek

Kepler odpověď vystihl naprosto geniálně, i když se s ní moc nepáral. Tady zapracovala nikoli inteligence, nýbrž vědomí. Zkusme z ní tedy vycházet, takže- daří se ti dobře? Máš „úroveň“ a spokojený život? Pak tedy nikdy, N I K D Y nepochopíš proč… no a tato otázka je potom logicky samozřejmě zbytečná, že jo.

Ivzez, vážně? A proč jde Země „do kytek“? Nebo jste si ještě nevšimla? ;)

ivzez

Ale oni se mají rádi a následují skutečné hodnoty.