Curiosity

Proč se nemá nechávat dlouho otevřená lednice? Jen proto, že pak žere více elektřiny? Nebo se tím může i kazit?

Děkuji!

Nejlepší odpověď
beer

Z obou důvodů, které uvádíš.
Při otevřených dveřích uniká lednicí vyrobený chladný vzduch, lednice jej znovu musí zchladit=větší spotřeba el.energie a otepleným potravinám při otvřené lednici ubývá životnost – mohou se začít množit bakterie. Těm vyhovují právě jakékoliv vyšší teploty.

Další odpovědi
Hlada

Tím, že je kompresor pak zapnutý déle, dalo by se mluvit o jeho větším opotřebení. Vzhledem k tomu, že je konstruovaný na dlouhodobý provoz, je to prakticky zanedbatelné.

elektrikář

Stuidený vzduch se chová jako voda. Z lednice po otevření doslova uteče. Nový vzduch obsahuje vodní páry které se ti v lednici srazí. Námraza izoluje výparník a stroj musí běžet déle než skříň zase vychladí na zvolenou teplotu. Čím ji častěji otviráš nebo necháš otevřenou spotřebuje více proudu.