kacka_jelin

Proč se nemá hřejivá náplast od Voltarenu stříhat?

Je „rozdělená“ na dvě části a jsou na ní dokonce i vyznačené čárky na případné roztrhnutí či rozstřihnutí, které se ale nemá dělat.

Odpovědi
Dochy

Tipnul bych že v náplasti je uzavřena nějaká účinná látka (chemikálie). Rozstřižením můžete poškodit její obal a může se z náplasti pak uvolňovat. Nebo ji vystavíte přímo na vzduch, což může ovlivnit rychlost reakce.
(hypotézy, neznám konstrukci náplasti).

Pokud je na rozdělení připravena, možná se výrobce snaží předejít možnosti, že se netrefíte… Nebo půlka náplasti může mít slabší než poloviční účinek…