petan

Proč se nemá dávat magnet k monitoru PC?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To platilo, tuším u CRT monitorů, protože tam bylo elektromagnetické vychylování elektronového paprsku, který „kreslil“ obraz a magnetické pole magnetu by se buď sčítalo nebo odečítalo od magnetického pole cívek, ve výsledku by jste viděl … (sprosté slovo)

U plazmy nebo LCD i LED nejsou elektromagnetické cívky, tak by jím magnet nemusel vadit.

Další odpovědi
FikeCZ

Vsak si to zkus :D ale pak pocitej s tim ze ti na monitoru zustane obtisk toho magnetu

lexx

starší hrbaté monitory měly za tímto účelem vnitřní demagnetizér který se aktivoval buďto ručně nebo samočinně při každém restartu