Kadee

Proč se nemá chodit spát s mokrými dlouhými vlasy?

Nejlepší odpověď
annas

Z pohledu čínské medicíny-na krku je několik akupunkturních bodů.Můžete je zachladit a vyvolat např.třeba rýmu, kašel.Stejně je škodlivý průvan.

Další odpovědi
Terryle

Možná to není zdravý přímo pro vlasy – prý když jsou mokrý, jsou zranitelnější. Proto se taky mokrý nemaj spínat kovovejma sponama nebo moc pevně utahovat gumičkou. Když je mokrý zatížíš váhou hlavy, možná jim to nedělá dobře…

Ale já teda nevím, já chodím spát zásadně s dlouhejma vlhkejma, který předtím rozčešu a je to to nejlepší, co s něma můžu udělat. Naleží se, trošku se zvlní a jak schnou zvolna, tak se pak tolik nemastí. Od tý doby, co si je nesuším (snad už 10 let), mi přijdou mnohem hezčí a silnější, než dřív… ale moje vlasy jsou divný, to je fakt :)

venkovan

V noci do nich mohou vlézt žáby a naklást vajíčka. Je to nebezpečné zejména na jaře a pokud takovou snůšku ve vlasech objeví šílení ochránci, dotyčná (-ý) musí hlavu držet ve vodě dokud se snůška nevylíhne.
Málo pravděpodobné je, že mokré vlasy se přeleží a potom nejdou pořádně učesat, mohou se na polštáři zapařit a tak podpořit vzniku plísní, lze i v místnosti kde je průvan nastydnout.

hanulka11

se ti snadno zacuchají a ráno je budeš špatně rozčesávat

Ella

můžete nastydnout, to je osobní zkušenost. =)