Eloška

Proč se nemá chodit pod žebříkem?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna stará česká pověra varuje lidi před tím,aby chodili pod žebříkem.Prý to přináší smůlu.Údajně je ale také nebezpečné chození třeba pod opřeným dřevem a dalšími věcmi,které vytvářejí nějaký úhel.Pověra dodává,že všude,kde vzniká trojúhelníkový prostor,se brzy usídlí zlí duchové.Pokud tudy projdete,démoni vám skočí na záda.
Co ale potom?Existuje nějaká možnost jak duchy setřást,když už jste neposlechli moudré rady pověr?V takovém případě ještě není vše ztraceno.Měli byste se třikrát velmi rychle zatočit a pak uskočit.Démonu se zatočí hlava a spadne.Kvapně pak utečte co nejdál,aniž byste se otočili.
Tato pověra má dokonce svůj reálný základ.Pod opřenými předměty totiž logicky nebývá příliš bezpečno.Prkna nebo klády na vás mohou spadnout,stejně jako žebřík.V případě žebříku,na jehož vrcholu zrovna někdo pracuje,vám může na zádech skočit i něco jiného než zlý duch.Věřte proto pověrám a nebezpečné předměty raději obcházejte velkým obloukem.

http://zbynkuv­.blog.cz/0905/po­zor-na-zle-duchy

Další odpovědi
led

podľa zákona schválnosti, veci umiestnené hore v blízkosti rebríka, alebo aj na ňom, padajú práve vtedy, keď človek prechádza pod takýmto rebríkom.
Je to otestované, je to pravda. Inokedy málokedy padnú.

anonym

Třeba proto,že funguje gravitace.

Bumbes

V životě jsem se takovým problémem nezaobíral, pod jakýmkoli (i šikmo postaveným) objektem se klidně promenáduji a nikdy se mi nestalo, že by na mne něco spadlo.
Někdy opravdu žasnu, čemu všemu jsou někteří jedinci schopni uvěřit…