dust8

Proč se některým mobilním domům říká mobilní, když nejsou na kolech, tudíž se nedají přesunovat?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.por­talobydleni.cz/te­ma-trvale-bydleni-v-mobilnich-domech

Z pohledu způsobu užívání lze rozlišit:

1. Mobilní domy k trvalému bydlení, které jsou většinou bez kol a jsou umísťovány na pozemek jeřábem. Právě na tyto domy jsou pak uplatňována obdobná pravidla jako na stavby klasických rodinných domů.

2. Mobilní domy umístěné na vlastních kolech, což umožňuje jejich přesun na jiné zvolené místo. Tato mobilní obydlí mají spíše rekreační využití. Nebývaly určeny k celoročnímu bydlení, avšak požadavky zákazníků na jejich využití v zimních měsících výrazně posunuly jejich vývoj a dnes mohou posloužit například i jako základna pro lyžaře. Do této kategorie patří i obytné karavany a přívěsy.

Rozdíl mezi domem a mobilním domem

!Vždyť jediným rozdílem je způsob vzniku, kdy stavba je stavěna na staveništi a za její provedení je odpovědný zhotovitel (stavební podnikatel) či stavebník v případě svépomocné výstavby, oproti tomu mobilní dům vzniká výrobou na místě k tomu určeném a na místo užívání se teprve dopraví. Jeho technické vlastnosti tak musí kupujícímu garantovat výrobce mobilního domu, který má z pohledu zákona plnit funkci stavby."
atd.

Další odpovědi
Rudla Slavík

Mobilní dům nutně nemusí mít kola. Stačí fakt, že je možné ho naložit a odvést.

Emefej

Znáš význam pojmu mobilní? Má mobilní telefon kola?