autacek

Proč se některému typu postelí říká letiště?

Podobu dlouhé dráhy taková postel nemá, a co se týká „přistávání“, tak to se praktikuje i na jednolůžku, ne?

Nejlepší odpověď
marci1

Protože „letiště“ je velké, široké a můžeš na něm létat až do nebe. 🙂

Další odpovědi
da ny

Jedna rovná, velká plocha, uprostřed nedělené matrace jako u postelí. ;)

dudu

Zhruba před třiceti léty jsme manželské postele nazývali střediskem vrcholového sportu. Tedy pokud si matně pamatuji!

Drap

Ne. Název letiště vznikl právě díky velké ploše současných dvoupostelí a přístupu k ploše ze všech stran oproti klasickým poselím s pelestěmi.

Kepler

Zřejmě kvůli jeho ploše, na opravdovém letišti se taky ztratíš. Při dovádění na letišti jsem kdysi jsem kvůli nějakým pitomým polštářům a peřinám občas nemohl chvíli najít partnerku.

veselator1

Taky si myslím, že to bude hlavně kvůli tomu, kolik ta postel nabízí prostoru. Když jsme si kupovali novou postel, tak jsme právě tento typ postele také zvažovali. Nakonec jsme ale naznali, že postele s úložným prostorem budou v našem případě smysluplnější varianta a na https://inhau­s.cz/bydleni/pos­tele-cela/p-ulozny_prostor/ jsme si vybrali jednu takovou.