quentos

Proč se některé věci vyrábějí výhradně jako vývozní artikl?

… tzn. v místě výroby to neseženete? Není to ani logické, ani fér vůči „domácím“. To je, jako kdyby se v Olomouci nedaly sehnat syrečky…

Nejlepší odpověď
Kepler

Napadají mě jen dvě příčiny:

  • jedná se o zakázkovou výrobu pro zahraničního odběratele
  • výrobní kapacity jsou vyčerpány a prodejem do zahraničí dosahují vyššího zisku

Další odpovědi
Dochy

Ještě ke Keplerovi mně napadlo: Výrobek je vyráběn v souladu se zahraničními předpisy, zatímco domácím nevyhovuje (třeba je vyráběn s UK zástrčkou, je konstruován na napájení 110V, automobil má řízení vpravo, automobil nesplňuje emisní limity pro EU,…)

anonym

Pokud jsou tím myšleny potraviny ? EU je zlo..