irij

Proč se některé oddíly formátují Fat, FAT 32 nebo NTFS?

Doplňuji:
To je tedy formát FAT32 a NTFS. A „FAT“?

Nejlepší odpověď
anonym

Důvod je prakticky jediný, FAT32 neumí pracovat se soubory většími než ~4GB …

takže pokud například máte video střižnu, bez ntfs se neobejdete.
Doplňuji:
i počítačoví hráči pochopitelně namítnou že většina ISO souborů (binárních obrazů CD či DVD) má dnes více než 4GB, ani oni by neměli kam takové soubory na FAT32 disku uložit.

Další odpovědi
Hlada

NTFS je vývojově novější souborový systém, který poskytuje kromě možnosti pracovat s velkými soubory i další výhody oproti FAT. FAT se dnes používá výjimečně, prakticky jen u flash disků. Některé externí disky se prodávají dosud naformátované na FAT32, údajně kvůli univerzálnosti. Kupodivu i některé přehrávače DVD podporují jen FAT32 na USB portu.