JájsemRaibek

Proč se nekonají spartakiády?

Vždyť to bylo tak krásné, cvičilo se na školách i jinde, sdružoval se kolektiv, potom se jelo do Prahy kde byl vrchol několikaměsíčního snažení.
Proč se to zrušilo?
Místo toho se sedí v hospodě, u počítače, prostě nic.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=A6M3APF07yA

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. To by musel někdo z vlády přiznat, že v minulém režimu bylo také něco hezké.
  2. Dnes by se na to nenašli cvičitelé, organizátoři ani finance.
  3. Prostě není celospolečenská vůle.

Doplňuji:
Marci1 : Větší blud jsi napsat nemohla. Lidé co si toto myslí jsou hódně na omylu. Spartakiáda byla založená na dobrovolnosti ( snad ve školách by se mohlo uvažovat o nějaké povinnosti v rámci tělocviku), ale ženy, muži a další kategorie, zcela dobrovolně a zadarmo. Ještě se o účast tahali a spartakiádou žili. Zejména ženy.

Další odpovědi
johana 56

Protože jsou mylně spojovány s minulým režimem.
Spartakiády nahradily původní sokolské slety,u obou vystoupení se jednalo o ukázku dovednosti a snahy sjednotit masu cvičenců v jeden nádherný celek, zadarmo a s nadšením.Kdo alespoň jednou prošel branou na Strahově,na tento pocit nezapomene.

Sokol byl založen 16.3.2862,oficiálně je pod tímto názvem uváděn od listopadu 1864.Tedy ještě za dob Rakousko – Uherska,kdepak byl tehdy socialismus…

Doplňuji:
Omlouvám se ‚Sokol byl založen 16.2.1862‘ (tak od náčelnice to pěkně schytám..)

marci1

Lidé spartakiády po roce 1989 asi spíše chápou jako povinná masová tělovýchovná vystoupení, která měla dokumentovat „radostný život při budování socialismu“ a měla být jednou z nejvýznamnějších politických akcí.
Někteří lidé na to vzpomínají dnes s nostalgií. 🙂

mojitek

Jugar: ty všesokolský slety neměly moc společnýho s levičákama. Ten kdo byl v Sokole byl na to do smrti hrdý .Osobně si myslim,že Spartakiada nebyl až uplne tak špatný nápad
Doplňuji:
Jugar : aha,tak to se omlouvám 😉 Jinak synchronizované cvičení masy lidí jako jeden celek není výsada komunistických režimů. Viděl jsem na netu x ukázek,a když je to výborně zvládnuté-je to fakt pecka

anonym

Vždyt je lidí jako s…k,osobně jem spartakiádu rád neměl a ani jsem se jí nezůčastnil.
Prej se z ní narodilo plno nemanželských dětí.
Chápal jsem to jako propagandu levičáctví a napodobení všesokolských sle­tů.

Spartakiády za socialismu se staly gigantickými propagandistickými akcemi. Formálně byly sice pro většinu kategorií dobrovolné, na mnoha školách či pracovištích však byla účast více méně povinná (například pod sankcí zhoršené školní klasifikace z tělesné výchovy). Spartakiáda měla několik stupňů, od školních přes obvodní či okresní až po celostátní v Praze na Strahově, kam postupovali jen nejlepší z nejlepších cvičenců, přesto však v masovém počtu. Spartakiády se konaly na přelomu června a července, podobně jako dříve Všesokolské slety.

Doplňuji:
Pro Mojitek,myslel jsem to tak,že to byla napodobenina všesokolských sle­tů.

Adam R

Protože by to bylo finančně nákladné. Ale třeba by se našel nějaký bohatý podnikatel, který by to zaplatil.

lexx

a můžeš mně říct jak ty mamasboys od PC donutíš dělat opičky a ke všemu ZADARMO ? Doba je jinde, staré se nevrátí…