Michal Kole

Proč se nejde na Úřad práce registrovat elektronicky a komunikovat taky jen elektronicky ?

Je rychlejší, když má zprostředkovatelka na monitoru 4 chat-okna než mít 4 lidi v kanceláři po sobě.

Když jeden člověk píše tak zatím může odpovídat druhému co již napsal.

A u psaného projevu, si lze odpověď lépe rozmyslet a napsat něco smysluplného než před klientem „koktat“ nebo mu může rovnou poslat citaci ze zákona a nebude muset to před klientem v kanceláři hledat v zákoníku.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. protože tam podepisuješ přijmutí do evidence ÚP, osobní žádost.
  2. Pro komunikaci s úřady potřebuješ elektronický klíč, datovou schránku, kvůli jednoznačné identifikaci. (pár věcí lze vyřídit, např: dotazem mejlem, co potřebuješ k zaregistrování, abys nešel nadvakrát, na to ti odpoví)
  3. Jsou věci, které je lepší vyřídit osobně.

Další odpovědi
Mapel

A doplním Česílko. Hodně lidí pracuje bez pracovní smlouvy a je na pracáku. Tak se nyní i zpřísňuje fyzická kontrola. Dle tvého návrhu by jeden člověk mohl komunikovat za 5 práceneschopné a pobírat od nich provizi.

anonym

Pokud by se vše převedlo na elektroniku důsledně stoupla by nezaměstnanost na dvojnásobek!

Lakeysha

zvedni už tu prdel z toho gauče a přestaň řešit ptákoviny!!!