Kelt

Proč se nějak nemluví o Indii ve srovnání s jinými národy?

Učili jsme se v dějepise, že první civilizace vznikají Egypt, Mezopotámie, Indie a Čína. Výrobky Made in China jsou všude, také čínské restaurace, čínská ekonomika je pověstná, navazujeme obchody s Čínou a podobně. Indie kolébka jógy, vznikají zde literární skvosty, védy, podle počtu obyvatel je druhá na světě, ale určitě jste nepotkali tolik Indů, jako Číňanů. (Cikáni odešli z Indie snad ve 4. století , kdyby s tím chtěl někdo argumentovat). A s indickými výrobky se u nás snad ani nesetkáte. A taky se tam moc necestuje, snad jen horolezci, kteří chtějí do Himalájí. Indické sportovce vidíme jen na LOH, kdy se hraje pozemní hokej, ale nevím, zda to platí i dnes. Proč tomu tak je? Ekonomika, složitý jazyk, složitost dopravy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Řekl bych, že Indove nejsou národ, ale směsice mnoha národů.

Další odpovědi
Kazatel

Jak jsi správně uvedl, co vzešlo z Indie můžeme neustále vidět kolem nás. To ze se to od 4. století nezměnilo, je právě ten problém. Myslím, že není o co stát.

Kepler

Je pravda, že normální občan se s indickými výrobky u nás nepotkává příliš často, ale posledních 15 let se vzájemný obchod neustále zvyšuje. Je to ale nepříliš viditelná oblast těžkého průmyslu a dopravy. Výjimku tvoří právě teď začínající dovoz indické retro-Jawy (ala kývačka) se čtyřtaktním motorem. Mimochodem moc pěkná. Taky turistika není moc rozvinutá. Je ale mnohem víc zemí, a to i hospodářsky významných, se kterými jsou naše vztahy téměř na nule. Bráním jim byrokracie a chybějící obchodní dohody.
https://www.mpo­.cz/dokument158430­.html

Klaproth

Nemáš pravdu. U nás v hospodě o Indii mluvíme každý den.

dudu

Indie je největší demokratická země světa, přičemž řadu z nás překvapí fakt, že se zanedlouho stane přední hospodářskou velmocí a má šanci předstihnout nejen Čínu, ale i USA. Vlastní atomové zbraně a úspěšně rozvíjí kosmický program.