Sůwa

Proč se nedá vycvičit kočka domácí a tygr jo? ( umí to pan Joo )

Nejlepší odpověď
anonym

Nesnáším drezúru zvířat v cirkusu, snad bych za určitých okolností byla ochotna akceptovat v cirkusu domestikanty.
Pan Joo je znám spíš předváděním levharta, s drezúrou tygrů vystupuje spíš potomek známého drezérského rodinného klanu, pan Ringel.Tak jak tak je to tristní podívaná.
Domácí kočky asi nejsou tak atraktivní pro vystupování v cirkuse, diváci spíš ocení ty biče a mříže a vyceněné zuby než „obyčejnou“ kočku. Ale bohužel nepochybuji o tom, že by si s nimi cirkusáci neporadili.
Také jsem byla donucena navštívit v Moskvě sovětský Cirk zverjat madam Durovové, bylo to nechutné.
Známý měl kočku, která aportovala., ale přišel na to zcela náhodou a musela to být jedna jediná skobička z bužírky a musela být kočka v patřičné ráži, což zpravidla nebylo nikdy když se chtěl předvést před návštěvou. Před návštěvou kočka zaaportovala vyjímečně a jen jednou. Když byli sami, tak údajně prý třikrát a dost!
🙂
Doplňuji:
Ten původní tyátr Durovové už zaniknul, ale bohužel má nástupce. V Rusku je prostě možné všechno. Tady je ukázka výcviku koček:
http://aktual­ne.centrum.cz/zpra­vy/kuriozity/cla­nek.phtml?id=78­0841

Další odpovědi
marci1

Kočka ne, ta se vycvičit nedá. Prostě ona je královna, nedá se. Tygr je v přírodě vlastně velice plachý a útočí jen pokud se cítí ohrožen. Pan Joo z cirkusu Joo to prostě umí ! .-)
Doplňuji:
Pan Joo to asi umí, ale já zásadně do cirkusu nechodím a nemám ráda cvičení zvířat. Zvířata by se měla chovat přirozeně.

mosoj

Byl jsem v Moskvě v cirkusu a vystupovaly tam cvičené kočky !
Doplňuji:
Před vystoupením bylo upozorňováno na to, že je to velice obtížné, ale jde to !!

Sůwa

pro >Bohemica< – dvakrát jsem měla kočky ( kočka + kocour ), které aportovaly plastový kroužek z PET láhve a klidně i před návštěvami. Jaromíra Joo jsem včera viděla s tygry v TV a to mne právě k otázce inspirovalo. Nakonec je to právě on na fotkách v odkazu … 🙂

Sůwa

Mosoji, paleček dám, ale nebylo to náhodou v dobách Sovětského svazu? Tomu bych spíš uvěřila… 🙂

mosoj

I v dobách SSSR existovala Ruská republika.
Že je bohemika nekritický pravičák vím, mně neoblbne !! Ruské cirkusové umění je všeobecně známo po celém světě . Je a bylo vždy na vysoké úrovni a za SSSR bylo podporováno státem.
Byl jsem v SSSR v roce 1986 již v době perestrojky na vynikající světové výstavě chemického průmyslu. Když nám řekli že je pro nás naplánována návštěva cirkusu nikdo z nás nebyl nadšený jak v říjnu
sedíme někde pod plachťákem.
Jaké pro nás ale bylo překvapení když jsme přišli do státního cirkusu v pevné budově( dnes by se nazývala super aréna), celé klimatizované !! Jestliže byl někde socialismus tak v tom cirkuse.
Naši pravičáci si ale převzali jen ten cirkus !!!!!

Číslo koček si již podrobně nepamatuji, ale šlo o skupinovou drezůru asi 8 koček !!!