Proč se nečinné sopky, které dříve byly aktivní a způsobily katastrofy, nemůžou pro jistotu něčím ucpat?

Nejlepší odpověď
dudu

Zkus si zašpuntovat zadek a brzy uvidíš co se bude dít.

Další odpovědi
autacek

Ucpat je nelze, neb tento živel zkrotit nedokážeme, ale občas se dělají opatření, aby při případné další aktivitě vychrlená láva směřovala jinam a škody se minimalizovaly.

Drap

Pokud přijdeš na to, jak je ucpat a přesvědčit, aby už nikdy nesoptily, dostaneš Nobelovu cenu.

Dochy

Energie v sopce je tak trochu nad naše síly… Jsou to síly, které jsou schopny roztrhnout skálu a čím větší odpor musí překonat tím horší to nakonec je…