Avatar uživatele
Registrovaný

Proč se neandrtálec nazývá neandrtálec?

prosím, je to důležité!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

isteron: ale "nepáše" ... neandertálec je od německého slova Tal (údolí), k vloženému "h" tedy absolutně není důvod. Ono údolí se jmenuje Neandertal a leží v německé spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Pozůstatky tohoto typu člověka se tam v r. 1856 poprvé našly, proto je po tomto údolí pojmenován.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/N eandertal

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Meno dostal podľa miesta nálezu, kde sa našla kostra. Ale páše sa to Neanderthale.
Doplňuji:
http://sk.wikipedia.org/…


Avatar uživatele
Zlatý

Neandertálec (Homo neanderthalensis, nebo Homo sapiens neanderthalensis) je předvěká forma člověka řazená buď do druhu Homo sapiens, nebo vyčleňovaná jako samostatný druh. Jeho ostatky byly vůbec prvními prozkoumanými fosíliemi pravěkého člověka se zveřejněnými výsledky.

První lebky neandertálců byly objeveny v belgické lokalitě Engis roku 1829 a ve Forbesově lomu v Gibraltaru roku 1848. Tyto nálezy však byly uloženy v muzeích a proto je často za první lokalitu nálezu kosterních pozůstatků mylně považováno údolí Neandertal nedaleko Düsseldorfu, ze kterého byl odvozen i název této vývojové větve.

V údolí Neanderthal objevil při jedné ze svých procházek profesor Carl Fuhlrott roku 1856 dělníky vyhazující při práci v kamenolomu zbytky lidské kostry. Opatrně nález co nejvíce zkompletoval a prozkoumal. Jeho závěr byl pro tehdejší svět šokující a nepřijatelný. „Fosilní předvěký člověk neexistuje!“ prohlašovali Fuhlrottovi odpůrci a vědecké autority té doby v čele s G. Cuvierem. Až Darwinova teorie evoluční biologie roku 1859 a další nálezy daly nakonec za pravdu Fuhlrottovi.

Vypůjčeno od tety Wiki

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

quentos: isteron zřejmě správně uvádí starý název místa nálezu - netvrdí, že se neandertálec píše neanderthalec. (A že páše, místo píše, no hlavně že nepíče - komu se to nestalo, ať hodí kamenem...)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.