Avatar uživatele
tatanka

Proč se našemu "prodlouženému pozadí " říká pr…? Doufám, že to není impertinetní otázka, jsem jen zvědav na reakce.

Doplňuji:
Pro Kerberus- na liště jsem zadání otázky nenašel, nebo přehlédl. Pro mne nepodstatné, přesto omluva.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, mosoj, GM, iceT, hanulka11, barnajka, dougie, fcoop před 4638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Už jsem na tuto otázku odpovídala.

Okopírovala jsem svou odpověď. Slovo prdel nebylo ve staročeštině vulgární, ale stalo se v průběhu doby. Rozhodli o tom uživatelé. Jinak čistému vše čisté.

Jen doplním, že slovem prdel se ve staročeštině běžně označovala zadnice, řiť, zvl. řitní otvor. Jenže časem se význam slova posunul a dnes zní jako slovo vulgární, a to i v přeneseném významu.
Proč se atato část těla takto pojmenovala, je nezjistitelná. Proč ruku, stůl, židle atd.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­106&q=prdel&sa=Vyh­ledat#1162
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy.

Proč se tato část těla takto pojmenovala, je nezjistitelné. Stejně se můžeme ptát, proč se ruka nazývá ruka, stůl stůl, židle židle atd. Pojmenování jsme převzali tak, jak byla vytvořená … Někdy se jejich původní význam posunul …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

původ lze hledat zde
v latinském pedere nebo řeckém „perdo“ (bzdít) a ve staroslovanském „perd“ (prd

Zdroj: původ vůlgárních slov

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek