petra15

Proc se nase kocka motá jako opilá ?

Prisla domu s nejakou pryskyricí ve vousech, a protoze to neslo vycistit(asi jen s benzínem), tak jsem jí ty fousy ustrihla. A ted se …

Nejlepší odpověď
Quimby

Ty hmatové vousky?! Oni slouží k orientaci, jsou velmi citlivé a vnímají pohyb vzduchu, takže se kočka dokáže orientovat uvnitř místnosti i v naprosté tmě. Takže když o ně příjde, tak ztratila možnost orientace a je z toho zmatená.
Doplňuji:
Kočka se časem srovná, ale jako fakt nevím co tě to napadlo střihat a pak se ptát.

Další odpovědi
anonym

Já v prbní chvíli četl, žes jí ty fousky vyčistila benzinem…
Toluenem – to by se jí teprve motaly tlapky…
;-D
Pravdu má Quimby – ustřižené hmatové fousky jí vysílají neobvyklé signály a na ně kočka reaguje zmateně, může dokonce ztrácet rovnováhu.
Každopádně – nech ji ´v klidu´ (ztráta fousků – resp. nezvyklé signály) kočku stresují dost a dost, časem jí fousky dorostou.

mosoj

Taková chytrá a takovou volovinu udělá.

anonym

Asi si ze žalu cestou něčeho ke všemu lokla, tohle je jediná správná odpověď 😁

petra15

Quimby
ty mne ale desís…spís bych rekla, ze se neceho napila…(do hospody nechodí, tam nevím kde…)

Quimby

http://www.mi­ciny.cz/clanky/o-kockach-51/k-cemu-slouzi-hmatove-vousy-u-kocek-5160/

samozřejmě, že se může opít, ale nevím, pokud je prostě nemá, tak se bude motat než si zvykne.
Jako není to nic vážnýho, fakt se srovná a bude v pohodě, ale radši se nejřív zeptej k čemu jsou, pak je ostříhej, kočka ti to sama neřekne. :)

Quimby

Jen pozor doma teď na různé vázy a tak, je možný, že by se nemusela dobře uhnout a nechtěně něco rozbít.Oni časem dorostou.

petra15

🙂