Avatar uživatele
petra15

Proc se nase kocka motá jako opilá ?

Prisla domu s nejakou pryskyricí ve vousech, a protoze to neslo vycistit(asi jen s benzínem), tak jsem jí ty fousy ustrihla. A ted se …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, anonym, gagaga před 3611 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Ty hmatové vousky?! Oni slouží k orientaci, jsou velmi citlivé a vnímají pohyb vzduchu, takže se kočka dokáže orientovat uvnitř místnosti i v naprosté tmě. Takže když o ně příjde, tak ztratila možnost orientace a je z toho zmatená.
Doplňuji:
Kočka se časem srovná, ale jako fakt nevím co tě to napadlo střihat a pak se ptát.

Upravil/a: Quimby

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já v prbní chvíli četl, žes jí ty fousky vyčistila benzinem…
Toluenem – to by se jí teprve motaly tlapky…
;-D
Pravdu má Quimby – ustřižené hmatové fousky jí vysílají neobvyklé signály a na ně kočka reaguje zmateně, může dokonce ztrácet rovnováhu.
Každopádně – nech ji ´v klidu´ (ztráta fousků – resp. nezvyklé signály) kočku stresují dost a dost, časem jí fousky dorostou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Taková chytrá a takovou volovinu udělá.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi si ze žalu cestou něčeho ke všemu lokla, tohle je jediná správná odpověď 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petra15

Quimby
ty mne ale desís…spís bych rekla, ze se neceho napila…(do hospody nechodí, tam nevím kde…)

před 3611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Quimby

http://www.mi­ciny.cz/clanky/o-kockach-51/k-cemu-slouzi-hmatove-vousy-u-kocek-5160/

samozřejmě, že se může opít, ale nevím, pokud je prostě nemá, tak se bude motat než si zvykne.
Jako není to nic vážnýho, fakt se srovná a bude v pohodě, ale radši se nejřív zeptej k čemu jsou, pak je ostříhej, kočka ti to sama neřekne. :)

před 3611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Quimby

Jen pozor doma teď na různé vázy a tak, je možný, že by se nemusela dobře uhnout a nechtěně něco rozbít.Oni časem dorostou.

před 3611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

🙂

před 3611 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata