Aquamen

Proč se nám v rodinném domě orosují okna přes noc?

Již dva týdny bydlíme v novém domě BEZ FASÁDY A BEZ ZATEPLENÍ tak mě napadlo že by to mohlo být tepelnými mosty nebo špatná regulace vzduchu. Vůbec nevím čím to může být.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vysoká relativní vlhkost v bytě. Dům je nový? tedy není vyschlý + vlhkost z titulu obývání bytu a činnosti v něm. Během času dům vyschne a kondenzace vodních par na okně přestane, při běžných pokojových teplotách.
Při běžném obývání bytu trvá minimálně jeden rok než vlhkost poklesne na normální hodnoty. Minimálně je třeba přečkat jedno topné období, pak by orosování oken mělo přestat.
Pokud nechcete tak dlouho čekat, doporučuji zakoupit pokojový vysoušeč.

Další odpovědi
cukrar

Asi myslíte pocení skla zevnitř. Je to jednoduché, povrchová teplota skla je menší, než hodnota rosného. Je třeba zvýšit teplotu, nebo snížit vlhkost. Jaké máte zasklení? Dvojsko, či trojsklo.Tipuji, že dvojsklo.

paul1

Rady už tam máte a dobré, jen ještě přidám jednu k rosení oken. Proti tomu je výborné nanést na okno trošku pěny na holení, rozetřít a vyleštit. Tento způsob funguje například i u zrcadel v koupelně, která se často při koupání, nebo sprchování orosí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.