Pacient

Proč se nám jeví ohavné, když pes papá exkrementy – když i my papáme vajca, která vyprdne slepice?

Otázka k zamyšlení. No však v tom není rozdíl 🙂

Nejlepší odpověď
Alesh

K tomu ti řeknu asi jen jedno: ten nick sis zvolil fakt správně. 🙂

Další odpovědi
iceT

Akorát, že vajco je ve skořápce, kterou teda já osobně nejím, a navíc…slepičí hovínko vypadá fakt jinak.

Mě přijde ohavné, když takovej pejsek oblízne hovínko a pak jde oblíznout páníčkovi hubu, a ten se ještě nechá.

ivzez

Pes nepapá ani nejí…

autacek

Asi proto, že vejce není ekvivalent exkrementu.

Cenobita

Vejce není odpadní produkt na rozdíl od exkrementu. Aby mohl živočich pojídat exkrementy, musí k tomu účelu mít uzpůsobený organismus. Živočichové, kteří se přímo specializují na pojídání exkrementů jsou koprofágové. Pes přímo koprofág není, říká se že ho k tomu vede nedostatek minerálů, případně jiné důvody. U lidí se to považuje za tabu.

zjentek

Není všechno tak, jak se to jeví ;)