Kelt

Proč se nám člověk jeví jinak pokud se na něj díváme z různého úhlu?

Znáte asi tuto zkušenost z dopravdích prostředků. Jedete například ve vlaku a proti vám někdo sedí, kdo se dívá z okna. Když se na něj podíváte přímo a potom , když se podíváte na jeho odraz v zrcadle,res­pektive v okně vlaku, nepřipadají vám ty pohledy různé? čím to je? Je to subjektivní pocit? Nebo při pohledu přímo do očí si oba uvědomujeme, že se na sebe díváme, ale při pohledu na odražený obraz tomu tak není? díky

Nejlepší odpověď
Quimby

Tak odražený obraz je většinou osově převrácený. Z tohoto důvud lidé také říkají, že na té fotce vypadají divně, protože jsou zvyklí koukat se na sebe do zrcadla, kde nevidí skutečný, ale právě převrácený obraz.

Další odpovědi
Emefej

Lidský obličej není dokonale souměrný, zrcadlový obraz vypadá jinak.

zjentek

protože jsme naivní jak kojenci ..člověk je něco úplně jinýho, než jak se na to díváme