Mika47

Proč se nám chce močit, když se smějeme?

Nejlepší odpověď
www

Ke zvýšení tlaku na měchýř
dochází i při tak banálních každodenních
situacích jako je smích, kašel nebo kýchání.
Více ve zdroji.

Zdroj: www.havel.medi­kus.cz/cz/Novin­ky/?id=184

Další odpovědi
led

Smiech je dobrý na uvoľnenie svalstva…
pri uvolnení svalstva smiechom sa niekedy aj uvoľňujú nielen psychycké ale i fyzické zábrany, brušné svalstvo sa rytmicky napína a uvoľňuje, čím dochádza k pumpovaniu a zvýšenému tlaku nielen krvného obehu…
…a čo sa stane pri pumpovaní?

anonym

No – já nevím, mně se ne/chce močit úplně stejně,ať se řehním a nebo ne…
Ale spíše máš na mysli, proč někdy ´smíchy učůráváme´, ne? – Podobně tomu může být při kašli – stahy bránice (smíchy či kašlem) stahují i močový měchýř a někdy mohou povolit svěrače…
😉

Lenka___

Protože se člověk duševně i tělesně uvolní.Je to propojené.