postcd

Proč se nafoula baterie smartphonu Samsung (Li-ion)?

stáří 3 roky (2012.03.01), také jestli doporučujete něco jiného kromě vhození do nádoby na bateriový odpad (snad v supermarketu to mají)?

Nejlepší odpověď
Drap

Nic jiného než vyhodit s ní vlastně nelze dělat. Nafouknout se mohla z několika důvodů. V každém případě je to známka toho, že je špatná.

Další odpovědi
Nerevarin

Někdy se to stává. Může to být nějaká výrovbí vada, nebo prý špatný článek, nebo způsobem nabíjení. Raději vyhodit. Stalo se mi to taky, myslím že to bylo způsobeno horkem a ponecháním telefonu na sluníčku, ale nevím. Každopádně baterie ještě fungovala, jen nešel zavřit poklop. Ale raději bych to nepokoušel a koupil novou.

Clouseau

Lithiové baterie se nejčastěji nafouknou při vybití pod dovolenou mez.. Tomu by měla zabránit integrovaná elektronika.. ale ne vždy se povede…

lexx

po 3 letech provozu normální, běžné…jenom ekologická likvidace a výměna za novou
Doplňuji:
http://www.fas­timages.eu/ima­ges/batt.jpg