autacek

Proč se nabídka poskytovatele nazývá „optický internet“, když k Vám domů žádná optika nevede?

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem o tom slyšela v regionálním vysílání v souvislosti s jednou firmou, která „optický“ internet nabízela.

Zapamatovala jsem si jako laik, že toto připojení považují za nadstandardní služby.

Světelný signál přenášejí slabá skleněná vlákna, která jsou spojená v optický kabel.

Takže zřejmě kvůli tomu.

Další odpovědi
Kepler

Třeba o tom ani nevíš. My jsme měli původně pouze wifi signál a v každém baráku byla anténa, odnedávna je několik baráků pospojovaných optickým kabelem, takže se částečně jedná o „optický internet“.

ivzez

I toto je sice otázka pro toho, kdo tento
název používá, ale odpovím Vám.

Obchodní (prodejní) název kupodivu nemusí odpovídat tomu,
co si ve skutečnosti kupujete. Vztahuje se to především na nabídky
poskytovatelů připojení k internetu, operátorů apod.

Objednáte-li si např. „internet 100 Mbit“, neznamená to že jde
o garantovanou rychlost připojení. Operátor/Posky­tovatel smí
v nabídce i v písemné smlouvě použít maximálně dosažitelnou rychlost.
Co na tom, že jenom za optimálních podmínek…

Mně nedávno někdo nabízel „pevný internet šířený vzduchem“…

Dochy

Zpravidla mají opické kabely natažené po sídlišti k jednotlivým domům (vchodům). Tam pak mají zpravidla nějakou ústřednu a k jednotlivým uživatelům/bytům už klasicky ethernet kabel, coax + modem, nebo wifi. Koncoví uživatelé stejně nemají počítače připojitelné přímo na optiku.

(Samozřejmě uživatelům to může být prakticky jedno, pro ně je zajímavý jak je net spolehlivý, jaký má ping a jakou má přenosovou kapacitu…) takže vzhledem k nim jde jen o marketingové lákadlo…