Proč se na vojně stříhá dohola?

Nejlepší odpověď
hanulka11

abys neměl vši -prostě jednodušší hygiena

Další odpovědi
Drap

Nikdy se nestříhalo povině dohola. Spousta lidí si vybrala než krátké vlasy, raději žádné. Vše to bylo jak z důvodů vyzáže tak hlavně z důvodů hygienických.V době kdy já jsem byl na vojně byla třeba sprcha jednou za týden, někdy i za 14 dní.Jinak studená voda

Ella

kvůli vším? bych řekla…
ono pod tou helmou nebo čepicí je to asi nejlepší…

tuCZek

Vždy stříhali starší ročníky a ti si nováčky vychutnávaly. Tedy u nás to tak bylo

led

Vojak musí byť pripravený na všetko. Predstavte si, že pri vyhlásení poplachu a výjazde do blata a podobne, by čakali, až vám ostrihajú vaše vlasy. Ako by ste s dĺhymy vlasmi vyzerali po týždni v daždi a blate, alebo v horúčave a suchu. A to bez mydla a trochou vody. Hygiena je dôležitá! Krátke vlasy, alebo holá hlava sa ľahšie čistia.
PS.
To sa nám rozpráva, keď my nemusíme 🙂

elektrikář

Pod kovovou helmou se vlivem tepla spařily vlasy a vypadaly.Částečně také kvůli parazitům.Našemu ročníku to stříhání do hola doslova velitel zakázal.

baghira

Na vojně se stříhá dohola jen na výslovnou žádost :)

Krátké vlasy se udržují z důvodů hygienických (breberky) a bezpečnostních (možnost zachycení mechanizmy, ohoření atd. – měly by být v zásadě kryté helmou).

lexx

aby potupa a ponížení brance bylo dokonalé, pak se nešťastník lépe ovládá a komanduje. ale že dohola…to nebylo ani za totáče, naopak, lampasáci by to brali jako provokaci, spousta z nich byli totiž plešatí