Frogman

Proč se na Vánoce krájí jablka, když jsou ‚hvězdy‘ ve všech?

Zatím jsem od nikoho neslyšel, že by v jablku našel ‚kříž‘. Připadá mi, že tenhle zvyk nějak ztrácí smysl, nebo ne?

Nejlepší odpověď
jpau

Tak teď už jednoho znáš 😉 (našel jsem jich pár před x lety, když jsem krájel několik košů jablek)

Další odpovědi
Lamalam

Právě proto. Kdyby tam byl křížek, měla bych strach to rozkrojit, takhle mám jistotu.

marci1

Asi proto, že když jablko rozkrojíš přesně v půli, bude tam tam hvězdička a je to super! 🙂

lexx

nejsou, nejsou…

ReHu

Nejsou ve všech. Občas se křížek najde, ale je jich málo a o to právě jde.