Lurius

Proč se na školách více neučí o tom jak může být bolest prospěšná?

Že pouze skrze bolest a utrpení můžeme být skutečně šťastní a úspěšní?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože je to hovadina.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a takovou blbost jsi slyšel/a kde ??? v kostele ??? … na školách se učí dost zbytečností, ale takovýto blbosti snad zaplaťpánbu ne !!!

Kepler

Mně o tom povídej, užil jsem si obojí. Bolest a utrpení je však někdy dost vysoká cena za trochu štěstí a spokojenosti. V každém případě ale ten, kdo nikdy netrpěl, jen těžko ocení kladné stránky života, které bere jako samozřejmost.

cuoly.com

Bolest a smrt je přirozenou součástí života a jestli někdo tvrdí, že ne, tak se o tom dřív nebo později stejně sám přesvědčí. Jeden z uživatelů, který odpovídal na tvou otázku se trochu vysmívá „!kostelním kázáním“, ale řekl bych, že tihle věřící lidé zvládnou bolest i smrt nakonec daleko lépe než on sám.

marci1

Traduje se, že bolest je prospěšná a chrání před dalším zhoršením nemoci. Opak je pravdou. Dlouhodobá bolest (delší než týdny) nemá žádnou ochrannou funkci. Je jen faktorem narušujícím a obtěžujícím život.
Ochrannou funkci má pouze bolest akutní, jako upozornění na možné poškození organizmu. 🙂
Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/myty-bolest.A160803_113­459_zdravi_pet

replicator

Protože by to rozbilo lidské jednoduché hodnoty společnosti.
Vezmi si, že díky utrpení budeš level 10 a přestane tě bavit sex jako u levelu 1.
Jak tě má pak společnost soudit podle pohlaví a manipulovat tě pokud tě jejich zvířecí řeči fakt nezajímají…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lurius

S náboženstvím to nemá nic společného, jde o to, že člověk může být jen v tom pro co ochotný trpět

Lurius

*úspěšný jen v tom

Mc Merkurion

@Lurius: … to jako, když mně budou bolet klouby, tak to překonám a bude ze mně maratónec a jestliže mi matika půjde sama, tak se nenaučim počítat ??? dyť je to blbost !!! pleteš si to s překonáváním překážek a výzev …

Mc Merkurion

@cuoly.com: „Bolest a smrt je přirozenou součástí života“ >>> ano, a otázkou je, čím to může být prospěšný … jen v kostele nás přesvědčují ať tiše trpíme, a bolesti a utrpení se poddáme, to moc prospěšný pro život není, lepší je s bolestí a utrpením bojovat …
… kostelním kázáním se nedá vysmívat … je to jen kupa pohádek pro věřící, jež má schovat pravou podstatu náboženství: oblbnout je, aby mohla církev snadněji ovládnout lidstvo …

… jejich nevědomost se projevuje tím, že startujou na první našlápnutí, aniž by pochopili rozdíl mezi smysl …

… co má společného, že bolest a smrt je součástí života >>> to ví každej, ale že bych kvůli tomu měl bejt šťastnej a úspěšnej, a že by mně to měli učit ve škole ??? >>> tak to mi teda vysvětli !!! … proč neodpovíš na otázku ???