bolak

Proč se na regulaci „výherních“ automatů musí vymýšlet desítky různých opatření?

Jako nějaké registrační karty, povinné pauzy, zákaz zatemnění místnosti, samolepka s telefonem na odvykačku a podobně? Nestačilo by prostě zrušit u automatu ten otvor na papírový bankovky a povolit pouze vklad mincí o hodnotě 1Kč? A třeba ještě pětivteřinovou pojistku (uzavření mincovníku) po vhození?

Zaprvý by to člověka samo od sebe vomrzelo, házet do automatu hodinu jednokorunové mince jako trotl, aby si mohl zahrát
Zadruhý by mohl prohrát max. pár stovek za hodinu a nemělo by to to pro něj takovej finanční dopad
Zatřetí, i kdyby u toho fakt vydržel dlouho a hrál a hrál, tak buď by zaměstnancům na baru došla trpělivost a nebo jednokorunové mince

Nevěřím že by tohle samo o sobě nepomohlo, ale kdyby náhodou, tak se nabízí ještě dvě opatření:

  1. Zákonem povoleno rozměnit hráči max. 20 jednokorunových mincí (takže by buď otravoval barmanku každých 10 minut, a nebo by si musel před návštěvou hospody vždy někde nechat rozměnit)
  2. Povolit hodin do automatu pouze 1 minci a pak by musel spustit hru, další vhození by mu to povolilo až kdyby neměl na displeji žádné finance (pokud by vyhrál, mohl by hrát dál ale nemohl by vhodit, dokud by měl v automatu peníze, což by zajistilo že by neprohrával moc peněz, a pokud ano tak jen ty vyhrané, v každým případě pokud by jedna hra trvala 10 vteřin, přišel by oři návratnosti automatu 75% v průměru o 90Kč)

Nejlepší odpověď
aliendrone

Proto, aby to vypadalo, že se s tímto problémem snaží něco udělat – přestože zájem je právě opačný. Příjmy z forbesů jsou velice vítaným přilepšením do veřejných rozpočtů – a k čemu/komu slouží dojná kráva (jinak též erár) snad nemusím vysvětlovat.

Tebou navrhované opatřní by sice dost pravděpodobně mohlo zabrat (jednoduchý celoplošný zákaz ještě víc), nicméně by to významně podlomilo toto podnikání a tudíž i příjmy. A o ty jde především, na gamblery ve skutečnosti kálí Bílý Tesák – s vyjímkou tímto směrem orientovaných příspěvkových organizací, ti z nich prozměnu mají HODNĚ dobré živobytí! „Boj proti forbesům“ je jen další prasokratické pokrytectví.

Další odpovědi
anonym

aliendrone to popsal velmi dobře, … to máte jako s kouřením, a tabákovým průmyslem obecně. Je třeba vypadat že se snaží proti této formě pomalé sebevraždy bojovat (v případě výherních automatů pomalého osobního bankrotu), ale současně nesmí za žádných okolností přijít náhodou s takovým opatřením, které by bylo opravdu účinné a které by mělo negativní vliv na obrovské daňové odvody v této oblasti. Dalo by se říci že na tabáku a hazardu vydělává stát víc než firmy které jej provozují a o tento zisk přijít nechce.

Existuje na to i pohled z opačné strany, který říká něco v tomto stylu: Když stokrát viditelně varujete, že hlupáka, že skok z útesu může mít smrtelné následky a on přesto skočí, pak byste mu zřejmě už bránit neměli a měli byste nechat evoluci odvést svoji odvěkou práci, bez které by tu konec konců lidé ani nebyli.