Zepple

Proč se na podzim a ze začátku jara objevují na obloze převážně Stratocumuly?

Na podzim jsem si teda krásných květákovitých cumulů moc nevšimla…

Nejlepší odpověď
vagra

Stratokumulus vzniká postupným rozšířením cumulu v nízké oblačnosti do výšky 2000m.Vniká pohybem vzduchu v těchto,nebo nžších, výškách a obvykle v souvislosti s bouřkami.Je složen převážně z vodních kapiček,a ty se mohou srážet a padat na zem v podobě deště,krupek,nebo sněhových vloček.Myslím si,že stratocumuly nevznikají jen ve vámi uvedených obdobích.